Nieuwsflits

Jeroen Vanbever - saxleraar

Jeroen Vanbever werd geboren te Jette in 1990.

Hij vatte zijn muzikale studies aan het Stedelijk Conservatorium te Mechelen aan op tienjarige leeftijd. Hier kreeg hij gedurende zeven jaar saxofoonles van Rudy Haemers. Hij sloot zijn lagere en middelbare graad af met grootste onderscheiding. In 2011 werkte hij zijn hogere graad af op tenor saxofoon met grootste onderscheiding. Hierbij werd hij voorgedragen als laureaat en won een prijs van Willemsfonds of van de Koninklijke vereniging “Vrienden van het Conservatorium” v.z.w.

Ook speelde hij tot 2010 als muzikant bij de K. F. Willen is Kunnen Zemst-Laar onder leiding van Nik Goovaerts. Sindsdien is hij muzikant bij de K.H. Sint Remigius Haacht onder leiding van Rudy Haemers, waar hij eveneens lid is van de jeugdwerking.

Als jonge muzikant nam hij verschillende malen deel aan het Vlamo Solistentornooi en aan le sixième Concours pour Jeunes Saxophonistes te Dinant.

In 2008 begon hij zijn hogere muziekopleiding aan het Lemmensinstituut te Leuven, waar hij les krijgt van docente saxofoon Nadine Bal. In 2010 behaalde hij hier zijn eerste prijs notenleer. Een jaar later behaalde hij zijn Bachelor in de Muziek optie Saxofoon met onderscheiding.

Naast zijn lessen in het Lemmensinstituut volgde hij nog verscheidene stages en master classes bij: Rik VANEYGHEN, Cecil BUSAR, Gaetano DI BACCO, Gerard MCCRYSTAL, Alain CREPIN, Jean Denis MICHAT, Masataka HIRANO, Sylvain MALEZIEUX, Fabrizio MANCUSO, Gilles TRESSOS.

Naast het musiceren gaf hij ook nog saxofoonles aan het JMA (Jeugd Muziek Atelier ‘De Vlier’) te Leuven tot 2011. Momenteel geeft hij saxofoonles aan het muziekschooltje van K.F. De “Vlaamsche Leeuw” Relst en K.F. Sint Cecilia Keerbergen.